Подскажите как попасть в раздел "для взрослых" :)

Re: Подскажите как попасть в раздел "для взрослых" :)

Сообщение Иваныч » 10 окт 2009, 00:27

Не, месяц ждать не пришлось :-)) . Сразу вечером всё и решилось ^-))) . Потому как сделал я, как в этом письме говорится и - О Чудо! - сразу вышел в лайв-чат. Там и задал повторно вопрос: "I searched for the answer to a question: why it is necessary to confirm the agreement at an input in Adult Only category? - After all I the registered user at auction." Мне начали отвечать, но пока я колупался с автопереводчиком (ну не ожидал я вот так сразу выйти на связь в лайв-чат!), да и ещё не поняли меня - подумали, что я прошу переводчика - и прекратили общение, так и не ответив на вопрос. Оператор была женщина.

Во второй раз попал на мужчину. Кельвин оказался более понятливым. Или более терпеливым. Вот наш диалог ниже.
22:10:53 System
Kelvin Simpson has joined this session!
22:10:53 System
Connected with Kelvin Simpson
22:11:13 Kelvin Simpson
Hello and thank you for contacting eBay Account Security Live Help, my name is Kelvin Simpson. How may I help you?

22:11:17 Alexander
Question: I searched for the answer to a question: why it is necessary to confirm the agreement at an input in Adult Only category? - After all I the registered user at auction.

22:11:35 Alexander
Hello.
Sorry, I do not know English language - therefore I use the autotranslator.

22:12:10 Kelvin Simpson
That is okay. Hello, Alexander. I will look for the answer for your question.

22:14:29 Alexander
Hi, Kelvin.
And I will prepare one more tricky question:)

22:15:20 Kelvin Simpson
Thank you for waiting, Alexander. Adult and other materials that aren't appropriate for minors may only be listed in the Adult Only categories.

22:15:46 Kelvin Simpson
While eBay allows sellers to list most adult type items on the site, many adult items are regulated in some form at the state or federal level. eBay has determined some items, though legal to sell to adults, should be restricted on eBay.

22:17:12 Kelvin Simpson
I hope I answered your question.

22:20:18 Alexander
No. Why demand registration at an input in this category?

22:21:23 Alexander
After all I already registered user at auction еВау.

22:21:48 Kelvin Simpson
So that eBay would be sure that only mature audience are only involved on these.

Далее он спросил меня: есть ли у меня ещё вопросы? А когда узнал, что: да, есть по фии - сказал, что подключится другой оператор и пообщается со мной.
Не считай других глупее себя и относись к ним так, как хочешь чтобы относились к тебе.
Как говорят японцы - начни с себя.
Иваныч
Проректор
Проректор

Благодарил (а): 0 раз.
Баллы репутации: 1063
ПрофессорПрофессорПрофессорПрофессорПрофессорПрофессорПрофессорПрофессорПрофессорПрофессор

Вернуться в Учебный класс